Mapa del llocSelector d'Idioma EspañolValenciàEnglishDeutsch
www.catedraldevalencia.es
Catedral de València
prema ací per a ampliar la imatge Antonio Cañizares Llovera
prema ací per a ampliar la imatge Antonio Cañizares Llovera
Voste es troba en: Inici / L'Arquebisbe / Dades biogràfiques

Antonio Cañizares Llovera

click here to enlarge this imageEn l'actualitat, presidix la nostra Església local, en comunió amb el successor de Pére i amb tots els Bisbes.

Nascut en Utiel (Valencia)
el 16 d'octubre de 1945.

Ordenat sacerdot a Sinarcas (Valencia)
el 21 de juny de 1970.

Ordenat Bisbe d'Ávila
el 6 de març de 1992.

Ordenat Bisbe
el 25 d'abril de 1992.

Nomenat Arquebisbe Metropolità de Granada
el 1 de febrer de 1997.

Nomenat Arquebisbe Metropolità de Toledo
el 24 d'octubre de 2002.

Creat Cardenal pel Papa Benet XVI
el 24 de març de 2006.

Prefecte de la Congregació para al Culte Diví y la Disciplina dels Sacraments
el 9 de desembre de 2008.

Nomenat Arquebisbe Metropolità de València
el 28 d'agost de 2014.

Va prendre possessió de l'Arxidiòcesi
el 4 d'octubre de 2014.

tornar dalt imprimir

2007 - 2019 © Capítol Metropolità de ValènciaPolitica de privacidadAviso LegalPolítica de CookiesDisseny: Eurisco.es